Domáci chlieb

Domáci chlieb

Na trhu sú k dispozícii domáce pekárničky chleba, kde vytvoríte vlastný chlebík veľmi rýchlo a jednoducho. Taktiež viete, čo obsahuje a môžete ho dochutiť podľa vašej fantázie aj chuti. Môže byť aj každý krát iný. Pozrime sa však na to, koľko nám môže takéto domáce pečenie chleba ušetriť. Konzumácia pečiva je samozrejme rôzna, závisí od počtu členov v rodine a aj ako často ho jete. Dajme tomu, že si kupujete obyčajný konzumný chlieb 1kg, v hodnote 1 Eura 3 krát do týždňa.

Ak si však namiesto toho takýto chlebík upečiete sami, bude vás 1kg chlieb stáť 60 centov (30 centov múka, 10 centov ostatné ingrediencie a 20 centov elektrina). Za týždeň ušetríme 1,20 Eur, za mesiac asi 5 Eur a za rok 62 Eur.

Výraznejšie však ušetríme, ak si budeme piecť chlieb robený čiastočne z celozrnnej múky, čo je samozrejme zdravšie. Dajme tomu, že za kilo chleba tejto kvality by sme v obchode zaplatili 3 Eurá. Doma nás vyjde na 90 centov. Ušetríme teda 2,10 na chlebe, za týždeň 6,30, za mesiac 25 Eur

a za rok cca 300 Eur. Cena pekárničky sa vráti tak asi za 4 mesiace.