Ako som zrušil účet

Bežný bankový účet som si zriadil ešte ako študent. Mal som ho zadarmo aj s platobnou kartou, tak som ani neriešil to, že ho vlastne nepotrebujem. Neskôr mi vedenie účtu zadarmo zrušili kedže som už nebol študentom, ale poplatok ešte nebol moc vysoký.

Potom som si do banky vložil aj svoje úspory na termínovaný účet a tým pádom som mal vedenie bežného účtu zadarmo. Keď klesli úroky a potreboval som investovať do bytu, peniaze som z termínovaného účtu vybral.

Čakalo ma nemilé prekvapenie – vedenie účtu s platobnou kartou 5 € mesačne. Začal som uvažovať o zrušení účtu, ale nakoniec som to zakaždým odložil. Bol som zvyknutý na komfort a nechcelo sa mi zabehnuté veci meniť.

Začiatkom roka 2015 mi banka zvýšila mesačný poplatok na 7 € s tým, že využívaním určitých služieb si ho môžem znížiť na polovicu. Tak som im dal ešte šancu. Každý mesiac som musel aspoň raz zavolať na informačnú linku a opýtať sa na zostatok na účte. Samozrejme som na to hocikedy zabudol, kedže phone banking vôbec nevyužívam.

Takže namiesto 3.50 € som často zaplatil 7 €. To som už nenechal tak a rozhodol som sa zrušiť účet a zriadiť si nový v internetovej banke.

Zriadenie prebehlo online a keď som už mal všetko vybavené išiel som do starej banky požiadať o zrušenie bežného účtu. Na moje počudovanie všetko prebehlo hladko a ani ma neprehovárali aby som si u nich účet nechal.

Odovzdal som starú platobnú kartu, nechal pár eur na účte na poplatky za posledný mesiac. Toľko totiž trvá zrušenie účtu s platobnou kartou.

Po mesiaci mi prišiel zostatok na nový účet za ktorý už neplatím nič. Menší problém je vklad na účet, ktorý je možný len poštovou poukážkou na pošte za poplatok, Ale to nie je úkon, ktorý často využívam.

Internet banking, trvalé príkazy, sporiaci účet, platobná karta – to všetko využívam odvtedy zadarmo.

Chcem účet zadarmo