Bývanie a vaše deti

Bývanie a vaše deti

Pre vaše detičky, či už tie čo máte alebo tie, čo len plánujete, chcete to najlepšie. Chcete pre ne šťastné detstvo a k tomu istota domova určite patrí. Čo bude pre nich lepšie, bývať v dome alebo v byte? V meste alebo na dedine?

Tak určite dom, poviete si. Predstavíte si, ako šantia nerušene po záhrade, ako behajú okolo domu a vy sa nemusíte o nich strachovať. Môžu viac času tráviť na čerstvom vzduchu. Môžu sa venovať spolu s vami záhradkárčeniu, môžete ich naučiť užitočné veci, môžu pozorovať živé tvory žijúce v záhrade: hmyz, vtáctvo, slimáky… V samotnom dome budú mať viac priestoru, môže mať každé dieťa vlastnú izbu (to však závisí od domu a tiež od počtu detí).

Na druhej strane netreba zabúdať aj na iné potreby detí. Spomínané pozitíva domu sú určené hlavne pre malé deti. Neskôr im nebude stačiť sa hrať len vo dvore, budú chcieť spoznať to, čo je za plotom a vyhľadať kamarátov.

Potom je pre nich nie až tak dôležité bývanie v dome, ale bývanie tam, kde sú ostatné deti. Tam, kde blízko žijú kamaráti zo školy, kde môžu spoločne vykonávať nejaké činnosti. A blízkosť školy aj možnosť mimoškolských aktivít bude veľmi praktická aj pre vás. V opačnom prípade veľa času (aj peňazí) vám zaberie práca taxikára pre vaše deti.

No a či mesto alebo dedina? Z hľadiska bezpečnosti, pekného a zdravého bývania, možnosti tráviť čas na čerstvom vzduchu určite dedina. No na druhej strane ďalšie skutočnosti týkajúce sa praktického života môžu byť s tým v kontraste. Na dedine je len základná škola (niekedy len 1. stupeň), na strednú školu bude dieťa musieť dochádzať. Taktiež už spomínané voľnočasové a mimoškolské aktivity, ktorým sa budú deti venovať, môžu byť na dedine obmedzené. Výber kamarátov tiež je na dedine menší. To sú okolnosti, kde zas život v meste pre vaše deti vyhráva.