Kedy ísť bývať do podnájmu a ako tam bývať čo najlacnejšie

Kedy ísť bývať do podnájmu

Aj keď sme sa snažili vás od podnájmu odhovoriť, predsa len sú prípady, kedy to nie je až také zlé riešenie.

Častým praktickým príkladom býva dobrá práca niekde mimo vášho terajšieho domova. Tam nemáte na výber. Ponúka sa vám skvelá pracovná príležitosť, niečo, čo vás bude baviť, niečo, kde budete finančne ohodnotený. No samozrejme neviete, ako sa to ďalej vyvinie, tak nebudete tam hneď kupovať nehnuteľnosť, to je pochopiteľné. Tak potom jedine na nejaký čas žiť v podnájme.

Ďalším dôvodom, kedy mladý človek odíde z domu a žije v podnájme sú nedobré rodinné vzťahy. Ak je to vážne pre vás neznesiteľné a viete, že to k ničomu nevedie, že vám bude lepšie, keď budete sám, tak potom nemáte nad čím rozmýšľať.

No a taktiež, ak máte už vážnejší, dlhodobejší partnerský vzťah. Chcete byť sami dvaja, no zas ešte ste si nie tak istí jeden druhým, že by ste sa odhodlali kúpiť si vlastnú spoločnú nehnuteľnosť. Na daný čas, kedy zistíte, či k sebe skutočne patríte je potom podnájom dobré riešenie.

Stáva sa však aj, že už je na ceste potomok, potrebujete niekde bývať, no na kúpu nehnuteľnosti to ešte nie je. Potom nie je iná možnosť. Určite však uprednostniť bývanie spolu, aby dieťatko malo pri sebe mamu aj otca.

Ako bývať v podnájme čo najlacnejšie?

Tak, že nebudete tam sám. Čím viac ľudí sa o byt podelí, tým bude nižší nájom, to je logické. Taktiež život v spoločenstve môžete využiť na činnosti, ktoré bude efektívnejšie aj lacnejšie vykonávať spoločne. Určite spoločné varenie, môžete sa striedať, nemusíte potom variť každý deň. Spoločne pranie, nákupy, upratovanie. Mnohému vás to môže naučiť. Určite takýto životný štýl nie je vhodný na celý život, no kým ste mladý, prečo nie.