Musím ísť autom?

Potrebujete niekam ísť, a aj keď to nie je až taká veľká vzdialenosť, tak už len tak zo zvyku sadnete do auta a štartujete. Pohodlnejšie, poviete si. Áno, ale benzín je nie lacná záležitosť, opotrebovanie auta tiež vytvára náklady. Potom sa môžete sťažovať na vytvárajúce sa kolóny, zlé cesty, problémy s parkovaním… Aj vy to spôsobujete.

Pritom by stačilo spojiť to s prechádzkou. Pohyb je životne dôležitý a chôdza je človeku veľmi prirodzená. Zakaždým, keď sa rozhodnete spraviť tých pár kilometrov pešo a nesadnete do auta, ušetríte vlastné peniaze, spravíte veľa pre svoje zdravie, ušetríte sa zbytočných stresov (čiže zas bonus pre vaše zdravie) a urobíte niečo pre prírodu a pre širšie okolie, v ktorom žijete. Veď keby sa takto uvedomelo správali viacerí ľudia, cesty by boli čistejšie, prázdnejšie, parkovanie dostupnejšie a príjemnejšie by sa šoférovalo tým, ktorí ísť autom skutočne potrebujú.

No a navyše budete mať viac pohybu a možno nebude potrebné chodievať niekde cvičiť, kde si za ten pohyb musíte platiť. Opäť ušetrené peniaze. Veď nie je to paradox, že sa dovezieme autom (pretože sa nám nechce ísť pešo, tak radšej zaplatíme za benzín) niekde, kde si potom zas zaplatíme, aby sme mohli cvičiť, aby sme mali nejaký pohyb?