Niečo o šetrení 2

Šetriť peniaze je určitý životný postoj, ktorému sa podriaďuje celý váš spôsob života. Verili by ste, že mnoho krokov a zmien vo vašom každodennom živote, ktoré vám ušetria vaše financie sú navyše aj priaznivé pre životné prostredie a priaznivo môžu pôsobiť aj na vaše zdravie (tu nie vždy platí, že len bohatý si môže dovoliť byť zdravým).

Typickým príkladom je fajčenie. Tento zlozvyk ničí zdravie mnohým ľuďom. Taktiež životnému prostrediu to nepridáva a peniaze sú vyhodené do vzduchu (až doslovne).

Ak ste silný fajčiar a tá krabička denne padne, dajme tomu platíte za ňu 2,80 Eur. Za mesiac miniete 84 Eur, za rok tak 1008 Eur. Skúste si len vypočítať, koľko sa dá ušetriť ak len svoju dennú dávku znížite (čím viac tým lepšie) a navyše spravíte veľa pre svoje zdravie aj životné prostredie.

A čo tak nie vždy sadnúť do auta, keď potrebujeme niekam ísť. Veď koľkokrát je to naozaj nutné? Kratšia vzdialenosť sa dá prejsť pešo, prípadne na bicykli. A znova: ušetrené na benzíne, priaznivé pre životné prostredie a pohyb, ktorý vám prospeje.