Šport nemusí byť drahý

Udržiavať si svoju kondíciu a pravidelne sa venovať nejakej pohybovej aktivite je pre zdravie veľmi dôležité. Zvlášť v dnešnej dobe, kedy čím ďalej, tým menej je práca náročná po fyzickej stránke.

Možno chodievate do zariadenia, kde si za tento „luxus“ platíte. Skúste sa zamyslieť, či je to skutočne to pravé. Možno si poviete, že je to len nejakých 20 EUR mesačne, no do roka to máte už slušných 240 EUR.

Behanie, bicyklovanie, korčuľovanie, turistika… by pri tom mohlo byť zadarmo a navyše na čerstvom vzduchu. Ešte lepšie práca na záhradke, tam vaša pohybová aktivita prinesie aj hmatateľný úžitok.

Milujete plávanie? Tak prečo v lete si platiť za kúpaliská, plavárne či aquaparky, prírodná voda vám tiež poskytne ten pôžitok. Možno ešte väčší, pri plávaní budete mať určite viac priestoru.

Celkovo sa často hovorí domnienka, že vykonávať nejaký šport je drahá záležitosť. No všetko závisí od uhľa pohľadu a od priorít. Ak sa chceme niečomu venovať, opäť si musíme zvážiť, či na to máme, alebo či je nutné vlastniť najmodernejšiu, najluxusnejšiu výstroj. Tá nám radosť zo športu nezaručí.